fbpx

Wspieraja nas

 

Klub UKS KARATE HAJIME od początku swojej działalności angażuje się we wspieranie oraz rozpowszechnianie kultury fizycznej oraz sportu. Prowadzi również działalność prozdrowotną. Bierze udział w licznych programach oraz zadaniach publicznych. Dzięki środkom pochodzącym z dotacji oraz wsparciu naszych partnerów realizujemy cele statutowe klubu oraz wspieramy dzieci i młodzież zarówno w sferze popularyzacji rekreacji ruchowej jak i na drodze mistrzostwa sportowego. Naszymi partnerami są :

 

 

 

 

 

 

1% PODATKU

Gorąco zachęcamy Was, klubowiczów, kibiców i sympatyków karate oraz miłośników sportu o ofiarowanie 1% podatku na nasz klub. Bez względu na to czy Ty i Twoje dzieci już trenujecie w UKS KARATE HAJIME, czy dopiero zamierzacie JEDEN PROCENT PODATKU umożliwia nam wspieranie wspaniałej przygody sportowej Twojego, dziecka, wnuka, znajomego. Karate to wspaniałe wartości : szacunek do drugiego człowieka, pokora, doskonalenie się , pokonywanie własnych słabości, ale przede wszystkim to ZDROWIE i świetna zabawa i integracja.. Wspólnie zadbajmy o młode pokolenie! OSU! Z góry bardzo dziękujemy.

 

Nasze sukcesy

Klub od początku swojej działalności wspiera samorealizację oraz wychowanie poprzez sport. Dokładamy wszelkich starań aby Karate Kyokushin było nie tylko sztuką walki ale również dyscypliną sportową z sukcesami uprawianą przez dzieci młodzież i seniorów. Nasi zawodnicy biorą udział w zmaganiach sportowych na różnych szczeblach zaawansowania od zawodów pierwszego kroku, po turnieje regionalne, ogólnopolskie, oraz międzynarodowe z Mistrzostwami Świata włącznie.

Największymi sukcesami seniorskimi w karierze klubu jest :

  • III miejsce MISTRZOSTWA EUROPY 2017 (kat. do -50 kg) Monika Podora
  • III miejsce MISTRZOSTWA POLSKI 2017,2019, 2020 (kat.– 55 kg) Monika Podora
  • Udział w Mistrzostwach Świata KWU 2017 i 2019 (kat – 50 kg) Monika Podora

Sukcesy młodzieżowców:

  • I miejsce MISTRZOSTWA POLSKI 2016 kat. do – 55 kg Dominika Góralczyk

Sukcesy kadetów:

  • III miejsce Puchar Polski 2019 kat. do – 55 kg – Katarzyna Czernik
  • Udział w Mistrzostwach Europy 2019.

Sukcesy - juniorzy młodsi:

  • III miejsce Mistrzostwa Polski Katowice 2020 Michalina Jabłońska
Poza tymi sukcesami zawodnicy klubu wywalczyli ponad 100 medali w rywalizacji juniorskiej na poziomie regionalnym i wojewódzkim.

Instruktorzy

Nasze zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną, doświadczoną w pracy z dziećmi i seniorami kadrę trenerską. Charakteryzujemy się: odpowiedzialnością, zaangażowaniem i kreatywnością w prowadzeniu zajęć, dobrym przygotowaniem merytorycznym oraz budowaniem dobrych relacji z podopiecznymi.
Posiadamy licencje instruktorskie Polskiego Związku Karate a także wykształcenie kierunkowe ( absolwenci AWF KATOWICE). Wysokie umiejętności trenerskie zostały docenione w postaci nominacji Krzysztofa Habraszki na trenera kadry narodowej seniorów w latach 2018 – 2020. Pozostali instruktorzy na bieżąco biorą udział w seminariach szkoleniowych oraz zgrupowaniach podnoszących ich kwalifikacje. Współpracujemy również z innymi klubami na terenie Polski w ramach wymiany wiedzy i doświadczeń trenerskich.

Krzysztof Habraszka

absolwent Politechniki Śląskiej, Instruktor Karate Kyokushin, wychowanek i zawodnik TKS Karate Tarnowskie Góry gdzie pod okiem shihana Bogdana Lubosa zdobywałem każdego koloru medale na MP, ME oraz M Ameryk w kategoriach -80kg, -90kg, + 90kg. Często nazywany najlepszym zawodowcem w amatorskim sporcie. Jak to kiedyś powiedział o mnie Pan Zydorowicz „… ma dynamit w nogach..”. Ciągle na obrotach ale już tylko dla przyjemności, zdobytym doświadczeniem na międzynarodowych matach i obozach chciałbym podzielić się z innymi stąd pomysł założenia klubu. Ogromnie lubię wyzwania zarówno w sporcie jak i w życiu, szczególnie jeśli chodzi o walkę z maszketami tu walka trwa nieprzerwanie od lat z różnym bilansem.

Dobrosława Habraszka

absolwentka katowickiej AWF. Ciągle poszukująca i odkrywająca nowe pasje sportowe. Instruktor jazdy konnej, instruktor odnowy biologicznej, trener lekkiej atletyki. Od lat spędzająca czas na leczeniu siniaków po zawodach sportowych kumie karate Kyokushin :). Medalistka MŚ, ME oraz MP. Co lubię najbardziej: łyk zimnej Coca Coli po treningu, w którym dałeś z siebie wszystko, smaki i zapachy nowych miejsc podczas podróży, pochwały najbardziej wymagającego trenera czyli KrzyśKa :), komfort kiedy komfort kiedy nasze dzieci w weekend śpią dłużej niż do 8 rano :)

Katarzyna Habraszka - Jurczenko

Absolwentka AWF Katowice na kierunku Turystyka i rekreacja. Instruktor rekreacji o specjalizacji pływanie i aerobic.
Zawodniczka TKS Karate Tarnowskie Góry, medalistka MP i innych międzynarodowych zawodów. W karate wciągnęli mnie bracia jak miałam 15 lat, pojechałam na obóz i tak już zostałam na lata (w końcu udało mi się bronić przed nimi bardziej skutecznie niż dotychczas ;) ). Ponadto uwielbiam "podróże w ogórze" tj. VW T3 z 88 r., eksplorując nieodkryte dotąd miejsca :)

Monika Podora

Monika Podora- absolwentka katowickiej AWF. Najlepszy przykład, że w małym ciele może kryć się wielki duch i dziki wojownik. Medalistka ME, MP, uczestniczka MŚ. Ma stałe miejsce w kadrze narodowej. Miłośniczka rękodzieła artystycznego, którego sama jest twórcą oraz regionalnych wyrobów spożywczych. Podróżniczka, kibic triatlonu J

O nas

O klubie "Hajime"

HAJIME oznacza po japońsku początek, lub start. Nasz klub powstał w 2014 roku w Radzionkowie jako niewielka sekcja zajmująca się szkoleniem dzieci i młodzieży.

Inspiracją do założenia klubu była bezwarunkowa miłość do KARATE KYOKUSHIN. Ta japońska sztuka walki zakłada doskonalenie zarówno swojego ciała jak i ducha w celu osiągnięcia pełnej harmonii. Założycielami klubu są Dobrosława i Krzysztof Habraszka, którzy swoją pasją postanowili dzielić się z innymi adeptami. Jako doświadczeni instruktorzy oraz utytułowani zawodnicy postanowili połączyć tradycję z nowymi metodami treningowymi.

HAJIME to też pierwszy lub wielki. Obecnie nasz klub posiada kilka oddziałów w Radzionkowie, Orzechu, Bytomiu, Gliwicach, Piekarach. Prowadzimy szkolenie dzieci i młodzieży w wymiarze rekreacji ruchowej ale również na drodze rozwoju mistrzostwa sportowego. Nasi adepci z sukcesami biorą udział w rywalizacji sportowej na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Nasze grupy treningowe zostały stworzone z myślą o optymalnym rozwoju ćwiczących: od ogólnorozwojowych grup przedszkolnych, sportowych grup młodzieżowych po grupy seniorskie, które podtrzymują swoją sprawność fizyczną. Prowadzimy obozy sportowe letnie i zimowe, półkolonie, pokazy, seminaria, oraz szeroko rozumianą działalność prozdrowotną.

Ideą klubu jest budowanie rodzinnej atmosfery oraz promowanie postaw i wartości wychowawczych w duchu przysięgi DOJO oraz dostarczanie członkom klubu narzędzi do samorealizacji i rozwoju w ramach aktywności fizycznej i nie tylko.