fbpx

O nas

O klubie "Hajime"

HAJIME oznacza po japońsku początek, lub start. Nasz klub powstał w 2014 roku w Radzionkowie jako niewielka sekcja zajmująca się szkoleniem dzieci i młodzieży.

Inspiracją do założenia klubu była bezwarunkowa miłość do KARATE KYOKUSHIN. Ta japońska sztuka walki zakłada doskonalenie zarówno swojego ciała jak i ducha w celu osiągnięcia pełnej harmonii. Założycielami klubu są Dobrosława i Krzysztof Habraszka, którzy swoją pasją postanowili dzielić się z innymi adeptami. Jako doświadczeni instruktorzy oraz utytułowani zawodnicy postanowili połączyć tradycję z nowymi metodami treningowymi.

HAJIME to też pierwszy lub wielki. Obecnie nasz klub posiada kilka oddziałów w Radzionkowie, Orzechu, Bytomiu, Gliwicach, Piekarach. Prowadzimy szkolenie dzieci i młodzieży w wymiarze rekreacji ruchowej ale również na drodze rozwoju mistrzostwa sportowego. Nasi adepci z sukcesami biorą udział w rywalizacji sportowej na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Nasze grupy treningowe zostały stworzone z myślą o optymalnym rozwoju ćwiczących: od ogólnorozwojowych grup przedszkolnych, sportowych grup młodzieżowych po grupy seniorskie, które podtrzymują swoją sprawność fizyczną. Prowadzimy obozy sportowe letnie i zimowe, półkolonie, pokazy, seminaria, oraz szeroko rozumianą działalność prozdrowotną.

Ideą klubu jest budowanie rodzinnej atmosfery oraz promowanie postaw i wartości wychowawczych w duchu przysięgi DOJO oraz dostarczanie członkom klubu narzędzi do samorealizacji i rozwoju w ramach aktywności fizycznej i nie tylko.