• Home
  • Treningi
  • Dla dzieci

Dla dzieci

HAJIME powstał z myślą o najmłodszych. Wiemy jak wielki potencjał tkwi w "młodym ciele". Po pierwsze wielki entuzjazm oraz naturalna potrzeba ruchu po drugie złoty okres rozwoju motorycznego dzieci. Zajęcia karate dla najmłodszych są idealnym rozwiązaniem na połączenie rozwoju psychofizycznego. Na naszych treningach mały samuraj będzie:

  • wzmacniał zdrowie
  • wzmacniał ducha
  • świetnie się bawił
ZDROWIE
Zajęcia karate dla dzieci opierają się na treningu ogólnorozwojowym. Odpowiednio przygotowany trening pozwala właściwie rozwinąć koordynację ruchową, uzyskać prawidłową postawę i sylwetkę, zadbać o zdrowe kości i stawy, silne mięśnie i elastyczne więzadła, poprawia wydolność, dotlenia tkanki, reguluje przemianę materii i wzmacnia układ odpornościowy
DUCH
Stereotypem jest, że sztuki walki uczą agresji. Karate uczy samokontroli, dyscypliny. Wbrew temu co wielu rodziców mogłoby sądzić, nasze zajęcia "wyciszają sygnały agresji” dzięki nim dzieci pozytywnie rozładowują złe emocje. Na treningu karate młodzi adepci uczą się cierpliwości, panowania nad sobą, pracowitości, poszanowania dla hierarchii i autorytetu. Karate jest katalizatorem kształtującym pewności siebie i umiejętności dążenia do celu. Pomimo, że karate to sport indywidualny na naszych zajęciach nigdy nie zapominamy o grupie współćwiczących i poszanowaniu partnera. Młody samuraj dzięki treningom karate ma lepszą koncentrację co procentuje między innymi w szkole, a przede wszystkim nigdy nie zapomina o ..,,cnocie pokory..”
DOBRA ZABAWA
zajęcia HAJIME trwają godzinę zegarową, staramy się ją maksymalnie wykorzystać na dobrą zabawę, bo dla nas uśmiech i zadowolenie ćwiczących jest najważniejsze. Nie może tu zabraknąć gier i zabaw ruchowych kształtujących motoryczność dziecka. Na naszych zajęciach nikt nie kończy na ławce rezerwowych. Nic zresztą tak nie integruje grupy jak wspólny ciężki trening. Pozytywną motywacją jest nie tylko zdobywanie nowych umiejętności ale i elementy rywalizacji sportowej. Na grupie dziecięcej również zaczyna się długa droga do zdobycia czarnego pasa. BEZCENNE :)